Najczęściej kupowane

Informacje

Ostatnio przeglądane

Hydrolat krwawnikowy

Nowy produkt

Hydrolat do skóry tłustej, mieszanej, trądzikowej, problematycznej, z trądzikiem różowatym.

Łagodzi podrażnienia skóry i zmiany alergiczne. 

Pojemność 100 ml. Produkcja 08/2024.

Więcej szczegółów

30,00 zł

Więcej informacji

Hydrolat to woda kwiatowa w buteleczce z atomizerem. To doskonały kosmetyk dla miłośników kosmetyków naturalnych. Nasze hydrolaty powstają w miedzianym alembiku, destylujemy wyłącznie surowce z naszej uprawy.

Hydrolat z krwawnika pospolitego doskonale sprawdzi się w pielęgnacji cer problematycznych - naczynkowej, skłonnej do zaczerwienień i trądzikowej. Wykazuje działanie przeciwzapalne, kojące i tonizujące, a także przyspiesza regenerację uszkodzonej skóry. Dodatkowo działa również przeciwzapalnie i antybakteryjnie.

Zastosowanie:

  • Hydrolat z krwawnika to bogate źródło flawonoidów oraz witaminy K. Obecność tych związków wzmacnia naczynia krwionośne, stają się mniej kruche oraz bardziej elastyczne.
  • Hydrolat jest polecany do pielęgnacji skóry zaczerwienionej z trądzikiem różowatym i widocznymi naczyniami krwionośnymi.
  • Dzięki garbnikom wykazuje właściwości ściągające rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, a obecność kwasu salicylowego wspomaga pielęgnację cery tłustej i trądzikowej.
  • Polecany do pielęgnacji włosów przetłuszczających się z łupieżem.
  • Witaminy A i C chronią skórę przed negatywnymi skutkami działania wolnych rodników. Zawartość kwasu, askorbinowego i glikolowego, powoduje, że doskonale nadaje się jako dodatek do peelingu – usuwa martwe komórki, odblokowuje pory, odświeża i rozjaśnia skórę.

Produkty powiązane